⚠ Jūs atrodaties vietnes arhīvā. Saturs netiek atjaunots.

Šis kopīgs  projekts, kurā satiekas pārstāvji no dažādām kopienu grupām, lai kopīgi risinātu mums visiem svarīgus jautājumus par zaļo dzīvesveidu, klimatu un bioloģiskajiem produktiem. Tā ir iespēja mums katram padomāt par Eiropas Zaļo kursu un pārdomāt savu dzīves stilu. Mēs esam tie, kas varētu sadarboties un radīt piemēru arī citiem.  

Šoreiz projekta “Dzīvot zaļi?!” aktivitātēs tika iesaistīti pedagogi un skolēni no Rīgas 22. vidusskolas, Rīgas Rīnūžu vidusskolas, Rīgas 71. vidusskolas, Velta Zdanovska, RD IKSD  galvenā speciāliste – eksperte, projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” koordinatore un Ilvita Švāne, LLU Mūžizglītības centra vadītāja.

Saulainajā dienā 7.martā mums paveicas piedalīties mācību braucienā uz bio saimniecībām “Karotītes” un “Kolumbi”. 

“KAROTĪTES” ir bioloģiski sertificēta saimniecība Tukuma novadā, tas nozīmē, ka cāļu barība ir 100% bioloģiski sertificēta, kuras pamatsastāvā ir tepat Latvijā audzēti bioloģiski graudi. Šis ir stāsts par latviešu ģimeni, par rūpēm un mīlestību pret Latvijas laukiem. Ir pagājuši daži gadi kopš Rīgas ielu deldēšanu viņi ir nomainījuši pret dzīvi laukos. Ģimenes moto: “Mēs audzējam vistas, mēs mīlam ko mēs darām un esam patiesi laimīgi par to!”

Tīršķirnes gaļas liellopu saimniecība “KOLUMBI” nodarbojas ar ekoloģiski tīrā vidē gaļas liellopu audzēšanu vaislai. Saimniecība “Kolumbi” atrodas pašā Kurzemes sirdī Kuldīgas novadā, Rumbas pagastā. Šeit saimnieko jauna un uzņēmīga sieviete Dace Meldere ar Napoleona plāniem, kas pastāvīgi tiek īstenoti.

Skolēniem bija iespēja uzzināt vairāk par lauksaimniecības nozari un tajā veiksmīgi strādājošiem cilvēkiem. Abas saimniecības attīstījās no pavisam nelieliem pirmsākumiem līdz iedvesmojošiem veiksmes stāstiem. Kvalitatīvi produkti Latvijā ir un tas ir mūsu lepnums! 

Diena bija pilna ar emocijām un pozitīvu noskaņojumu! Paldies par iespējām savienot teoriju ar praksi! 

>>> ERROR: Contact the Administrator to see this content <<<

PKK

Rīgas 71. vidusskola