⚠ Jūs atrodaties vietnes arhīvā. Saturs netiek atjaunots.

“Strong vision of Democracy” ir ERASMUS+  jaunatnes apmaiņas projekts, kuru piedāvāja  Polijas nevalstiskā organizācija “Centrum Inicjatyw Europejskich Silesiana”. Projektā piedalījās mūsu vidusskolēni Marija Širjajeva, Jekaterina Sivicka, Alisija Bulgakova un skolotāja Nataļja Pīgožne kā Latvijas grupas līdere.  Polijā satikās un sadarbojās Latvijas, Rumānijas un Polijas komandas, kā arī dalībniece no Slovākijas. Projekts tika  izveidots, lai atbalstītu skolēnu apmaiņas vizīti un arī radītu diskusiju par demokrātiju neformālajā izglītībā.

Dalībniekiem, sadarbojoties astoņu dienu garumā (2022.g. 12.12.-19.12.), tika veidota īsa dokumentālā filma, kurā jaunieši iepazīstināja ar savu skatījumu uz demokrātiju. Filmā tika atspoguļots subjektīvs viedoklis, kas balstīts uz trim vīzijām. 

Jaunieši vadīja un piedalījās šādās nodarbībās-darbnīcās: 

– Enerģētiķi;

– Kultūras vakari;

– Seminārs “Kā darbojas un kādas kompetences ir Eiropas Parlamentam?” Tikšanās ar Eiropas Parlamenta deputātu Janu Olbrihtu, kurš atbalstīja dalībniekus ar savu eksperta viedokli par demokrātiju, iepazīstināja ar svarīgākajiem jautājumiem par Eiropas parlamentu un atbildēja uz jauniešu jautājumiem;

– Žurnālistikas darbnīca;

– Darbnīca “Īsfilmas izveide”;

– Seminārs “Kā viedās pilsētas koncepcija izskatās praksē?”;

– Seminārs “Kā cīnīties pret naidu un viltus ziņām?”;

MŪSU SASNIEGUMI

Skolēni iepazīstināja sabiedrību ar savu skatījumu uz demokrātiju, kas ir atspoguļots projekta īsfilmā. Projekta ilgtermiņa iznākums ir sagatavots video par jauniešu “demokrātijas vīziju”, projektā notikušo, kā arī nelielas intervijas ar Krakovas vietējiem iedzīvotājiem.

Nataļja Pīgožne
skolas ERASMUS+ projektu organizatore

>>> ERROR: Contact the Administrator to see this content <<< >>> ERROR: Contact the Administrator to see this content <<<
Rubrikas: Erasmus +

Rīgas 71. vidusskola