⚠ Jūs atrodaties vietnes arhīvā. Saturs netiek atjaunots.

Kas gan var būt jaukāks par klases ekskursiju skaistā, saulainā rudens dienā!

Projekta ,,Latvijas skolas soma” ietvaros mēs apmeklējām vienu no skaistākajām Latvijas vietām -Siguldu un Turaidas pilskalnu. Mēs ieguvām gan jautri un interesanti pavadītu laiku ar klases biedriem, braucot autobusā un dodoties ekskursijā gida pavadībā pa Turaidas muzejrezervātu, gan uzzinājām daudz jaunas un interesantas informācijas.  Par to, ka Turaidas pils ir viena no senākajām mūsdienās apskatāmajām viduslaiku pilīm Latvijā. Tā atrodas Gaujas labajā krastā, Siguldas pilsētas teritorijā, Turaidā. Celta 1214. gadā kā Rīgas bīskapa pils nodedzinātās līvu valdnieka Kaupo koka pils vietā. 

Mūs pārsteidza leģenda par Turaidas Rozi – jaunu meiteni, kura upurēja sevi mīlestības vārdā. Mēs pat bijām Gūtmaņu alā, kurā šie notikumi risinājās. Mums patika stāsts par pils celtniecību un būvmateriāliem. Lielākos ķieģeļus, kuru svars pārsniedz 8,5 kg, izmantoja vissenāko ēku – bīskapa ļaužu pirmās dzīvojamās mītnes, Galvenā torņa, un torņveida dienvidu korpusa mūrēšanai. Mēs arī uzkāpām tornī, kurš ir 10 stāvu mājas augstumā. Un priecājāmies par skaisto ainavu, kura paveras no torņa. Tā ka iespaidu netrūka.

Kas gan var būt labāks par labu garastāvokli, pozitīvām emocijām, mācībām ārpus skolas telpām, jaunu pieredzi! Mēs atbraucām mājās draudzīgāki, pozitīvāki un gudrāki. 

Paldies ,,Skolas somai”!

6.b klases skolēni

>>> ERROR: Contact the Administrator to see this content <<<
Rīgas 71. vidusskola