⚠ Jūs atrodaties vietnes arhīvā. Saturs netiek atjaunots.

28.septembrī desmito klašu paralēle apmeklēja Liepājas kultūrvēsturiskās vietas. Mēs pabijām Liepājas Ziemeļu molā, bija ekskursija militārajā ciematiņā un Karaostas cietumā. Organizējām pikniku svaigā gaisā, bet, braucot ar autobusu, klausījāmies ekskursijas vadītājas stāstījumu par ievērības cienīgām vietām, un beigās bija viktorīna, kurā pārliecinājāmies, kas bija vērīgākais klausītājs.

Liepājas Ziemeļu mols ir Latvijā garākais mols, būvēts 19. gadsimta beigās kā ļoti svarīga Liepājas Jūras cietokšņa un militārās ostas daļa. Mola garums ir 1800 metri, platums – 7,35 metri.

Liepājas karaostai ir  īpaša nozīme pilsētas vēsturē. Šis objekts ir veidojies 19.-20.gs. mijā, kā Krievijas impērijas kara bāze. 1890.gadā Krievijas cars izdeva “ukazu” par liela cietokšņa un militārās pilsētiņas būvniecību.

Ziemeļu forti ir zināmākā un vizuāli iespaidīgākā Liepājas cietokšņa daļa.

Tāpat kā karosta padomju laikā tā bija slēgta militāra teritorija, taču šodien daļēji saspridzinātos vēstures labirintus ir iespējams brīvi apskatīt.

Ziemeļu forti ir daļa no kara cietokšņa. 1908.gadā  šo cietoksni likvidēja, jo celtniecību uzskatīja kā stratēģisku kļūdu, bet tas, kas palika pāri, ir saglabājies līdz mūsu dienām.

Skolēnu atsauksmes:

“Man viss ļoti patika. Ekskursija bija ļoti interesanta, mums bija lieliska kompānija un mēs visi sadraudzējāmies. Apmeklējām vairākas interesantas vietas.”

“Man ļoti patika ekskursija, īpaši interesants šķita gides stāstījums, jo tajā bija daudz interesantas un izzinošas informācijas. Ļoti patika mūsu draudzīgā kompānija. Ir palicis daudz labu atmiņu. Paldies visiem par braucienu.”

“Man patika viss, īpaši – pikniks dabā.” Līdzīgas bija arī citas atsauksmes – vienas vienīgas pozitīvās emocijas.

Visi skolēni braucienu novērtēja kā ļoti labu, bet pats galvenais – viņi uzzināja daudz jauna par savu Dzimteni un varēja labāk iepazīt cits citu.

10.a un 10.b klases audzinātāja
Svetlana Tarvida

>>> ERROR: Contact the Administrator to see this content <<<
Rubrikas: Pasākumi

Rīgas 71. vidusskola