⚠ Jūs atrodaties vietnes arhīvā. Saturs netiek atjaunots.

8.b klasē mācās divi ļoti aktīvi, zinātkāri un jauki skolēni: Estere Reinberga un Markuss Ļiļajevs. Markuss mūsu skolā mācās no pirmās klases, tāpēc par viņa apdāvinātību un atsaucību dalībai dažādos konkursos un pasākumos mēs zinām jau sen, taču Estere uz mūsu skolu atnāca tikai pirms pāris gadiem – atnāca un iemantoja autoritāti savu vienaudžu vidū. 

Markusam jau bija pieredze pasākumu (piemēram, skolas Zinību dienas, kurā piedalījās pusotra tūkstoša dalībnieku) līdzvadīšanā, bet Esteri pasākumos iesaistījām jau uzreiz pēc viņas ierašanās. Abi klasesbiedri ļoti izjusti vadīja Latvijas Valsts proklamēšanas gadadienas svinīgo daļu un skolas pavasara asamblejas PŪCEI-20 pasākumu. Abi spēlē manis vadītajos teatrālajos pasākumos (ludziņa “Kaķīša dzirnavas”) un darbojās Ziemassvētku pasākumā skolas Izglītības un rehabilitācijas centra bērniem. Jau otro gadu abi piedalās latviešu valodas olimpiādēs un šogad pilsētas līmenī ir ieguvuši augstas godalgotās vietas (Par šo faktu jau rakstīju agrāk). Markuss ir aktīvs skolas avīzes “SPP” līdzveidotājs.

Un vēl: šiem skolēniem ir ļoti paveicies, jo viņu klasi audzina skolotāja Inga Tkačenko – erudīta, iejūtīga, dzīvespriecīga skolotāja, kura iemantojusi autoritāti gan skolēnu, gan viņu vecāku, gan kolēģu vidū.

Šajā mācību gadā, darbojoties attālināti, skolotāja Inga Tkačenko, kā skolas karjeras konsultante, kopā ar Esteri un Markusu izstrādāja aktuālu zinātniski pētniecisko darbu “Rīgas 71.vidusskolas pusaudžu viedoklis par nākotnes kompetencēm karjeras attīstībai” un pilsētas līmenī ieguva godpilno 2. vietu. Sirsnīgs paldies ekonomikas skolotājai Jeļenai Šalkovskai par norādēm un ieteikumiem darba veidošanā!

Aurēlija Strode

Rubrikas: Mūsu lepnums

Rīgas 71. vidusskola