⚠ Jūs atrodaties vietnes arhīvā. Saturs netiek atjaunots.

“Sabiedrība par atklātību – Delna” 2022. gada 7. jūlijā Mazajā Ģildē (Amatu iela 5, Rīga) atklāja mākslas izstādi “Cieņa, drosme, godīgums un atbildība jauniešu acīm”. Izstādē apskatāmi 133 zīmējumi, kuros atklājas 12 līdz 19 gadīgu jauniešu sastapšanās ar vērtībām cieņa, drosme, godīgums un atbildība. Jaunieši ataino to, kā šīs vērtības izpaužas viņu un apkārtējo cilvēku rīcībā un attieksmē vienam pret otru. Zīmējumos atklājas emocijas un godaprāts, attiecības ar ģimeni, skolasbiedriem un skolotājiem, rūpes par dabu un dzīvniekiem, attieksme pret COVID-19 ierobežojumiem un Krievijas uzsākto karu Ukrainā.

Mūsu skolas lepnums:

8.b klases skolnieces Marijas Istominovas darbs “Esi atbildīgs par pasauli, par dabu!” ir novērtēts kā vislabākais konkursa apakštēmā “Es un atbildība” (1.vieta). 

8.b klases skolnieces Valerijas Lisenko darbs “Patiesā seja” ir novērtēts kā vislabākais apakštēmā “Es un godīgums”, (1.vieta), kā arī saņem ASV vēstniecības simpātiju balvu. 

8.a klases skolnieces Darjas Konovaļenko darbs “Manas vērtības” saņem Nīderlandes Karalistes vēstniecības simpātiju balvu. 

Izstādes atklāšanā piedalījās zīmējumu autori, viņu ģimene, radi, draugi un skolotāji. Izstādes atklāšanas pasākumu apmeklēja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, projekta atbalstītāji Amerikas Savienoto Valstu vēstniecības Latvijā vēstnieka vietniece Ruta Elvikis un Nīderlandes Karalistes vēstnieces vietniece Latvijā Lieske de Krijgere (Lieske de Krijger), Atklātības fonda valdes priekšsēdētājs Valdis Liepiņš.

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece atgādināja: “Zīmējumos atainotais kārtējo reizi apliecina, ka mūsu jaunieši ir patiešām gudri un daudzās lietās gudrāki par pieaugušajiem. Šie zīmējumi ne tikai demonstrē zīmēšanas talantu, bet arī vienkāršā veidā atklāj dažādas pieredzes un parāda to, ko pieaugušie ikdienas steigā neierauga. Ar šiem zīmējumiem jaunieši mudina pieaugušos atcerēties par cilvēciskām lietām un tādām vērtībām kā drosme, cieņa, atbildība un godīgums. Šīs vērtības, lai arī kurā skolā cilvēks mācītos un kādā valodā runātu, veido mūs par cilvēkiem un atšķir no dzīvnieku pasaules.”

Paldies meitenēm un visiem skolas audzēkņiem, kuri piedalījās konkursā!

>>> ERROR: Contact the Administrator to see this content <<<

Inga Tkačenko

Rubrikas: Jaunumi

Rīgas 71. vidusskola