⚠ Jūs atrodaties vietnes arhīvā. Saturs netiek atjaunots.

Baleta studijas “Čipolīno” vadītāja Jekaterina Zubkovska un viņas dejotājas, protams, skumst, ka nav klātienes nodarbību, nav konkursu un koncertu, taču viņas pacietīgi strādā attālināti. Man, kā atbildīgajai par pulciņu darbu, šajā mācību gadā bija trīs attālināto nodarbību hospitācijas, kurās no pedagoģes un baleta meistares guvu iedvesmu neatlaidīgi strādāt – neatkarīgi no tā, kādus ierobežojumus mums “uzspiež” ar pandēmiju saistītā situācija.

Šajā video materiālā gribu iepazīstināt ar pirmo manis vēroto baleta studijas meistarklasi jaunākajai (sākumskolas) grupai.

Atbildīgā par pulciņu darbu                                                                                    Aurēlija Strode


Nodarbības latviskojums

“Labdien!

Esmu pēc Jums noilgojusies. Ļoti gribētu ar Jums tikties un turpināt mūsu intensīvās nodarbības, diemžēl viss nav tik labi, kā gribētos. Tāpēc turpināsim nodarboties attālināti. Es Jums sagatavoju divas dejas: čigānu deju un bolero. Taču, pirms ķerties pie dejas, ļausim savam ķermenim atcerēties, kā ievingrināties.

Un tā, šodienas nodarbību sākam ar kardiotreniņu. Kardiotreniņš ir ļoti noderīgs, lai vingrinātu izturību, jo tā mēs piespiežam muskuļiem darboties tad, ja nav pietiekams daudzums skābekļa. Ja Jūs katru reizi palielināsit slodzi, tad no tāda treniņa var nogurt. Pats galvenais, lai ir sapratne, vēlme un kaujas gatavība.

Un tā, pirmās kustības Jūs laikam jau zināt. Tās liekas ļoti vienkāršas, taču, ja Jūs tās veiksit kompleksā, Jums šim treniņam vajadzēs daudz spēka.

Pirmā kustība pleciem, galvai, mugurai, ķermeņa koordinācijai. Parādīšu nedaudz.

Mēs izdarām kustības ar pleciem: 8 reizes uz vienu pusi, 8 reizes uz otru pusi. Pēc tam paceļam plecus pa 2 reizēm katru. Tad – 2 reizes abus plecus. Tad atkal – kreiso plecu, tad – labo plecu. Tad ceļam plecus pārmaiņus, un tad – atkal abus.

Sākam kustības galvai. Pagrieziens – uz vienu pusi, pagrieziens – uz otru pusi. Galvas noliekšana pa 4 reizēm un katru pusi. Galvu uz priekšu, atpakaļ un tad izstiept kaklu. Apļojam ar galvu uz vienu pusi un tad – uz otru.

Tagad rokas liekam uz gurniem un paceļamies uz purngaliem. Tad atraujam no gurniem abas rokas un paceļamies uz pirkstgaliem. Rokas augšā, lejā. Pastiepjamies uz vieniem sāniem, uz otriem sāniem. Ieelpojam, rokas augšā, caur pirmo pozīciju – uz sāniem. Un  – atpakaļ.

Rokas plecu augstumā, paliecamies uz priekšu. Viens, divi, rokas atpakaļ, rokas sānis. Noliecamies ar rokām uz vienu pusi, tad pieliekam rokas pie pacelta ceļgala, tad – tāpat uz otru pusi. Tālāk – pēdas izgriešana. Kājas plecu platumā, pēdas izgrieztas, rokas lejā, 8 reizes pietupties. Tad pietupstamies, rokas augšā, trešā pozīcija. Tālāk: paceļam pēdu no zemes. Rokas priekšā, rokas sānos. Tas ir labi balansam. Un tā astoņas reizes.

Tālāk – ar mūziku. Sagatavojieties! [Pedagoģe demonstrē vingrinājumus mūzikas pavadījumā un skaita 5, 6, 8, …- A.S. ] viens plecs, otrs plecs, abi. Labais, kreisais, 3, 4. [Pedagoģe kustības atkārto – A.S.] Ar galvu, 1, 2, 3, 4 [Pedagoģe atkārto – A.S.].Galva uz priekšu, atpakaļ [Pedagoģe atkārto – A.S.]. Ar rokām un kājām [Pedagoģe atkārto un turpina visus iepriekš aprakstītos vingrinājumus mūzikas pavadījumā – A.S.] Turpinām!

Nu, lūk, ceru, ka Jūs kopā ar mani nodarbojāties! Veiksmi Jums! Uz redzēšanos!”

Rīgas 71. vidusskola